top of page

Manyetik Frekanslar

Blokajların genel olarak açmaya çalışan yöntemlerden bir tanesi de renklerdir. Özellikle optik kanal yani göz yoluyla iletişime geçirilecek rezonsansa giren renkler, blokajların açılmasını sağlar. Ancak günlük hayatımızda renkli kıyafet seçimi veya odalarımızın renkli olması enerjimizi doğrudan etkiler.

Her EMA’nın rezonansa girdiği renk farklıdır (Şifa Sende kitabı)

Beyaz ışık bir cisme çarpıp eşit yansıyorsa yine beyaz gözükür. Cisim ışığı emdiği ölçüde renk oluşur. Tümü emildiğinde siyah renk oluşur. Dalga boyu en uzun olan kırmızıdır. Boyalar, pigment denilen renk verici madde içerir.

Sahip olduğumuz bedenimiz 7 katmandan oluşur ve 7 renk ile rezonansa girer. Atmosferimizde 7 katmandan oluşur. Gökkuşağındaki renklerin katmanlara uygun sıralaması, bedenimizin katmanlarıyla senkrondur. Katmanlarımızda yaşadığımız enerji problemlerin düzeltilmesinde rezonansa giren elektromanyetik alanın rengi, tedavide kullanılır. Niyet edip ve şifalanmayı kabul etmeniz yeterli.

 

Blokajlarla rezonansa girebilecek diğer bir iletişim aracı ise seslerdir. İlgili EMA ile rezonansa giren gamlar, blokajın açılmasını sağlar. Bazı müziklerde oluşan duygulanma ve ağlama duygusu, rezonansın en önemli belirtisidir.

 

Ernst Chladni (1787 ), akustik bilimin öncülerindendir. Sesi görünür hale getiren yöntemler keşfedip şekiller ve sembolleri bu şekilde ortaya çıkarmıştır.

Alman fizikçi Dr Manners, Cymatik üzerine dayanan bir terapi geliştirmiştir.  Organlarımız ve dokularımızın ses dalgalarının yarattığı rezonans la etkileşime girdiğini gözlemlemiş.

“Kymatik” adlı kitapla ünlenen İsveçli Hans Jenny ( 1904-1972) ses dalgaları ile madde arasındaki etkileşimi anlatmıştır.

Cymatik ve Chladni figürleri, boyutları ve elektromanyetik katmanları açıkça göstermiştir. Her boyut beraberinde farklı sembolleri oluşturmaktadır.

Japon bilim adamı Emoto ‘nun “ suyun hafızası “ adı altındaki yayınlar ve bilgiler, Şifa Sende kitabında ayrıntılı anlatılmıştır. Seslerin ve müziğin suya yansıması bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Bu bilgilerin ışığında ruh, zihin ve bedenimizin ses dalgalarıyla etkileşimi net olarak ortaya çıkmıştır. Müzikle tedavi bütün dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ses, hücrenin moleküler yapısını doğrudan etkiler. Öz benliğimizle uyumu sağlar. Uyum gerçekleştiğinde ilahi akış başlar.

 

Manyetik frekanslar, blokajların açılabilmesi için yaygın kullanılan diğer bir yöntemdir. Manyetik frekansları hem uyarıcı hem de sakinleştirici frekanslarda kullanabiliriz. Manyetik tedaviler, tıbbın tedavi alanında önemli hizmetler vermektedir.

 

 

Frekans dünyası ve suyun gizemi

 

Frekans dünyasının en güzel örneklerden bir limondur.

Limon, hepimizin ağzında değişik derecede sulanma yaratır. Ancak ortamda bulunması gerekmez. Limonu düşündüğümüz zaman etki başlar. Bu etkileşimi sağlayan ise limonun frekansıdır.

Bitkiler, taşlar, homeopatikler, aromatik kokular ve esanslar aynı sistemle etki eder. Blokajlarımızla rezonansa giren bu frekansalar, blokajın açılması için etkili olur.

Her bitkinin, taşın, homeopatiğin rezonansa girdiği  elektromanyetik alan farklıdır.

Her türlü frekans suya kaydedilebilir. Emoto bu gerçeği suyun hafızası başlığı altında belgelemiştir.

1 damla suya yüklenilmiş olan frekans veya yüksek foton enerjisi, geniş hacimli bir suya katıldığında, bütün su yapılanmış olur. Tıpkı Nasrettin Hocanın gölü mayalaması gibi.

Yüksek dağlardan alınan yüksek enerjili sular, şifalı su olarak kabul edilir. Suyu içtiğimizde vücudumuzun % 70 ini teşkil eden suyumuz yapılanır.

Sadece sular değil, dış ortamdan gelen negatif veya pozitif frekanslarda suyumuzu yapılandırır.

Evren ve dünyayla ilişkimiz su üzerinden gerçekleşir. Dünyamızın da 2/3 ‘ü sudur. İnsan ve dünya ölçüleri birbirine senkrondur.

Bitkiler, yüksek frekanslı su verdiğinizde veya müzik dinlettiğinizde coşar.

Dünyada en yüksek enerjiye sahip olan su, Brezilya ve Venezuella arasındaki 2300m yükseklikdeki Roraima dağından gelir. Normal sudan 40000 kat fazla enerji dolu olması, dağ içindeki sert kuvars oluşumundan kaynaklanır.

Evde kullandığımız suların daha enerji dolu olması için, sürahinin altına yaşam çiçeği sembolünü koyabilirsiniz.

Uzun süre masanın üzerinde kalmış negatif ortamdaki bir suyu sakın içmeyin derim.

Sular, çıktığı toprağın minerallerinden etkilenir ve bölgedeki titreşimleri ( bilgileri ) kaydeder. Şifalı suların titreşimi, rezonansa girdiği organı etkiler. Böbreklere veya safra kesesine iyi gelen ve şifa veren suyun oluşumu bu şekildedir.

Arıtılmış sular ise ölü sudur.

Bu gerçekler doğrultusunda suya yüklenen frekanslar sayesinde, bedenimizde oluşan rezonans ile tedavi yapılabilmektedir.

Ninelerimizin dualarının suya okunup içilmesi, büyülerin ( negatif enerji ) suyla aktarılması, dualarla alınan abdest, vaftiz hep bu şekilde etkiler.

Kristallerin, kokuların, mantraların ve duaların da etkisi bu şekilde gerçekleşir.

bottom of page